• Home
  • Aktualności
  • Firma Captor Therapeutics wybrała Wedbush na wyłącznego, strategicznego doradcę finansowego i rozpoczęła współpracę z MSQ Ventures na rynku w Chinach

Captor Therapeutics ®

Aktualności

Firma Captor Therapeutics wybrała Wedbush na wyłącznego, strategicznego doradcę finansowego i rozpoczęła współpracę z MSQ Ventures na rynku w Chinach

11.09.2023

Captor Therapeutics, firma biofarmaceutyczna zajmująca się rozwojem leków opartych na celowanej degradacji białek (Targeted Protein Degradation, TPD), rozszerzyła zakres współpracy z Wedbush Securities Inc. z siedzibą w USA, który został wyłącznym, strategicznym doradcą finansowym Captor Therapeutics z wyłączeniem transakcji licencyjnych obejmujących obszar Chin. W możliwych transakcjach licencyjnych z podmiotami z tzw. obszaru „Greater China” spółce będzie doradzać firma MSQ Ventures - specjalistyczny doradca zajmujący się szczególnie tym rynkiem.


Celem rozszerzenia przez spółkę współpracy z Wedbush jest rozpoznanie i ocena możliwych działań strategicznych zmierzających do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy Captor Therapeutics. Spółka ocenia, że współpraca w powyższym zakresie będzie miała charakter długoterminowy. Nowa współpraca z MSQ Ventures ma na celu wykorzystanie ugruntowanego doświadczenia firmy w zawieraniu umów dotyczących opieki zdrowotnej z podmiotami tzw. obszaru „Greater China” obejmującego Chiny, Tajwan, Hong-Kong oraz Makau.

- Podtrzymujemy nasze deklaracje – w średnim terminie planujemy pozyskać branżowego inwestora strategicznego. Jak wiemy, otoczenie rynkowe jest obecnie wymagające, dlatego razem z bankiem inwestycyjnym Wedbush, którego wybraliśmy na naszego strategicznego doradcę, oprócz tej perspektywy zaczynamy pracę nad rozszerzeniem możliwości rozwoju Captora na rynku międzynarodowym. Nasze aktywa stają się coraz bardziej atrakcyjne wśród potencjalnych partnerów, dlatego chcemy ocenić ich wartość dla akcjonariuszy z renomowanym doradcą. Zakres współpracy z Wedbush został określony szeroko, żeby przeanalizować wszystkie możliwe drogi rozwoju dla Captor, budujące wartość dla akcjonariuszy. Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe i ich ocenę przez Wedbush uważamy, że na ten moment najbardziej prawdopodobna jest transakcja licencyjna/partneringowa dotyczącą projektów spółki. Uważamy także, że istnieją możliwości licencjonowania projektów na bardzo wyspecjalizowanym obszarze Chin, dlatego aby zwiększyć potencjał współpracy zawarliśmy również umowę z MSQ, który specjalizuje się w tego typu transakcjach na tym rynku komentuje dr Tom Shepherd, prezes zarządu Captor Therapeutics.

Captor Therapeutics działa na globalnym rynku biotechnologicznym, na którym znaczące inwestycje w technologię i rozwój produktów przez inwestorów branżowych są normą, w związku z tym jej średnioterminowa strategia obejmuje, oprócz dotychczasowych akcjonariuszy spółki, dotarcie do wyspecjalizowanych inwestorów branżowych z sektora biotechnologicznego.

 

O firmie Captor Therapeutics:

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna, specjalizująca się w opracowywaniu przełomowych leków opartych na technologii Targeted Protein Degradation (TPD) do leczenia chorób o wysokich niezaspokojonych potrzebach medycznych. TPD umożliwia innowacyjne podejście do opracowywania nowych leków, które mogą koncentrować się na nowych celach molekularnych, uważanych za nieuleczalne przy użyciu konwencjonalnych metod opracowywania leków i zapewniać nowe metody leczenia chorób, w których istniejące leki nie zapewniają optymalnych korzyści terapeutycznych. Obecnie, Captor opracowuje leki na nieuleczalne, ciężkie choroby, w tym nowotwory złośliwe i choroby autoimmunologiczne.

 

Więcej informacji na temat Captor Therapeutics można znaleźć:

Na stronie internetowej:  http://www.captortherapeutics.com

LinkedIn: @CaptorTherapeutics

Twitter: @CaptorTherapeu1

Share: