We are reprogramming protein fate to treat the untreatable. Our integrated competencies and expertise in biology and chemistry allow us to perform all stages of early drug development. związki chemiczne

Inspirowani naturą

Zmieniamy przeznaczenie białek, aby wyleczyć nieuleczalne play

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna wykorzystująca technologię celowanej degradacji białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD) do odkrywania i rozwoju przełomowych terapii chorób o niezaspokojonych potrzebach medycznych.

TPD rewolucjonizuje proces rozwoju leków, uderzając w cele molekularne uważane do tej pory za nieosiągalne z farmakologicznego punktu widzenia (tzw. undruggable targets) i zapewniając nowe możliwości terapeutyczne dla chorób, dla których obecnie brak jest możliwości leczenia.

Captor, z siedzibą w Bazylei, w Szwajcarii i we Wrocławiu, w Polsce, opracowuje leki na ciężkie schorzenia, takie jak choroby nowotworowe i schorzenia o podłożu autoimmunologicznym.

osoby w laboratorium

Nasze podejście

Zapewniamy
lepsze rozwiązania
dla nauki

Logotyp optigrade

Platforma Captor Therapeutics Optigrade™ to niezwykle efektywne narzędzie służące do odkrywania i rozwoju kandydatów na leki.

W Captor wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i interdyscyplinarną wiedzę specjalistyczną w celu identyfikacji i rozwoju nowych leków w kluczowych obszarach terapeutycznych  Nasza platforma integruje wysokie kompetencje w zakresie inżynierii białek, biologii strukturalnej i modelowania molekularnego, umożliwiając, bazując na strukturze białka, optymalizację naszych serii związków wiodących.   

Optymalnie wybrana para: cel molekularny i ligaza ubikwitynowa, pozwala na szybka identyfikacje wysokiej jakości cząsteczki wiodącej.Ciągle zwiększamy nasze możliwości walidacji celów molekularnych i badań przesiewowych leków poprzez precyzyjną edycję genomu przy użyciu techniki CRISPR/Cas9. Nasze doświadczenie w dziedzinie proteomiki i biologii strukturalnej, w połączeniu z najnowszymi technologiami i interdyscyplinarnym podejściem,  stawia nas na mocnej pozycji w sferze opracowywania wysoce obiecujących terapii w obszarze  chorób o niezaspokojonych potrzebach medycznych.  
Platforma OptigradeTM umożliwia skrócenie procesu odkrywania leków i szybsze dostarczenie kandydatów klinicznych, mających istotny wpływ na życie pacjentów.

Nasze połączone kompetencje z różnych obszarów procesu odkrywania leków pozwalają nam na wykorzystywanie najnowszych osiągnięć naukowych, wybór najbardziej obiecujących celów terapeutycznych i opracowywanie cząsteczek degraderów o najlepszych właściwościach farmakologicznych.
Więcej o OptigradeTM

Chcemy dostarczać lepsze rozwiązania dla nauki

Więcej o Optigrade™

Kariera

Dołącz do naszego wyjątkowego zespołu specjalistów z takich dziedzin jak biznes, nauka i technologia i stań się częścią naszej innowacyjnej grupy badawczej.

Znajdź interesującą Cię ofertę, wyślij aplikację i zostań jednym z nas!

Aktualne oferty pracy