Captor Therapeutics ®

O nas

osoby w laboratorium

Kim jesteśmy

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna wykorzystująca technologię celowanej degradacji białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD) do odkrywania i rozwoju przełomowych terapii chorób o niezaspokojonych potrzebach medycznych.

TPD rewolucjonizuje proces rozwoju leków, uderzając w cele molekularne pozostające poza zasięgiem dostępnych opcji terapeutycznych (tzw. undruggable targets) zapewniając nowe możliwości terapeutyczne dla chorób, dla których obecnie nie ma możliwości leczenia. Captor, z siedzibą w Bazylei, w Szwajcarii i we Wrocławiu, w Polsce, opracowuje leki na ciężkie schorzenia, takie jak choroby nowotworowe i schorzenia o podłożu autoimmunologiczym.

Więcej o TPD
+76 MLN € na projekty badawczo-rozwojowe
+50% Kadra naukowa ze stopniem doktora
+1 100 m² przestrzeni laboratoryjnej
  • undruggable proteome
  • targeted protein degradation
  • autoimmune diseases
  • high unmet medical needs
  • cancer
osoby w laboratorium

Nasze
podejście

Platforma Captor Therapeutics Optigrade™ to potężne narzędzie do odkrywania leków

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i interdyscyplinarną wiedzę specjalistyczną w celu szybkiej identyfikacji i rozwoju nowych leków w kluczowych obszarach terapeutycznych. Nasza platforma integruje wysokie kompetencje w zakresie inżynierii białek, biologii strukturalnej i modelowania molekularnego, umożliwiając, bazując na strukturze białka, optymalizację naszych serii związków wiodących.

Optymalnie wybrana para: cel molekularny i ligaza ubikwitynowa pozwala na szybką identyfikację wysokiej jakości cząsteczki wiodącej. Nieustannie zwiększamy nasze możliwości walidacji celów molekularnych i badań przesiewowych leków poprzez precyzyjną edycję genomu przy użyciu techniki CRISPR/Cas9. Nasze doświadczenie w dziedzinie proteomiki i biologii strukturalnej, w połączeniu z najnowszymi technologiami i interdyscyplinarnym podejściem,   stawia nas na mocnej pozycji w sferze opracowywania wysoce obiecujących terapii w obszarze  chorób o niezaspokojonych potrzebach medycznych.  

Platforma Optigrade™ umożliwia skrócenie procesu odkrywania leków i szybsze dostarczenie kandydatów klinicznych, mających istotny wpływ na życie pacjentów. Nasze połączone kompetencje z różnych obszarów procesu odkrywania leków pozwalają nam na wykorzystywanie najnowszych osiągnięć naukowych, wybór najbardziej obiecujących celów terapeutycznych i opracowywanie cząsteczek degraderów o najlepszych właściwościach farmakologicznych.

Chcemy dostarczać lepsze rozwiązania nauce

Więcej o Optigrade™

Poznaj nas

Captor Therapeutics to polsko-szwajcarska firma.

Spółka Captor GmbH działa w Bazylei, farmaceutycznym centrum Szwajcarii, zapewniającym doskonałe możliwości rozwoju biznesowego. Z kolei we Wrocławiu, w Polsce znajdują się  nasze nowoczesne i doskonale wyposażone laboratoria. Nasze połączone kompetencje i wiedza specjalistyczna w obszarze nauk biologicznych i chemicznych  umożliwiają  nam przeprowadzenie wszystkich etapów wczesnego opracowywania leków.

Nasz zespół:

Kadra Zarządzająca:

Tom Shepherd
Tom Shepherd CEO, President of the Management Board
Bio
Tom Shepherd
Tom Shepherd CEO, President of the Management Board
Data powołania:
Data upływu kadencji:

Prezes Zarządu w Captor Therapeutics. Posiada 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu wyższego szczebla w branży biotechnologicznej w Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Szwajcarii, Australii i Polsce, prowadząc 12 dużych umów licencyjnych, 6 rund inwestorów prywatnych i 3 IPO. Uzyskałem tytuł doktora biochemii na Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow oraz dyplom CEP w London Business School. Jestem zapalonym muzykiem amatorem i lubię piesze wędrówki, żeglarstwo, jazdę na nartach i fotografię.

Michał Walczak
Michał Walczak CSO
Bio
Michał Walczak
Michał Walczak CSO
Data powołania:
Data upływu kadencji:

Michał Walczak pełni w Spółce rolę dyrektora naukowego (ang. Chief Scientific Officer, CSO), odpowiedzialnego za realizację badań naukowych i strategii. Z wykształcenia jest biofizykiem i biologiem strukturalnym z doktoratem uzyskanym na Szwajcarskiej Politechnice Federalnej w Zurychu (ETH Zurich) Jest również absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, a pracę magisterską realizował na University of Virginia w Charlottesville.Staż podoktorski odbył Instytucie Badań Biomedycznych im. Friedricha Mieschera w Bazylei (FMI Basel), który jest częścią Novartis Institutes for Biomedical Research. Funkcje pełnione przez członka zarządu w innych spółkach: Nie dotyczy.

Sylvain Cottens
Sylvain Cottens SVP Chemistry
Bio
Sylvain Cottens
Sylvain Cottens SVP Chemistry

Jestem współzałożycielem oraz pełnię funkcję SVP Chemistry w Captor Therapeutics i odpowiadam za  realizację działań chemicznych oraz strategii.

Wcześniej pełniłem funkcję Global Head w Center for Proteomic Chemistry w Novartis Institutes for Biomedical Research, gdzie pełniłem kluczowe role w wielu pomyślnie zakończonych programach badawczo - rozwojowych, np. AfinitorTM i in-licensing GilenyaTM.

Studiowałem i uzyskałem tytuł doktora chemii organicznej na EPFL w Lozannie.

W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i podróżować.

Anna Pawluk
Anna Pawluk Vice President of Operations
Bio
Anna Pawluk
Anna Pawluk Vice President of Operations

Dyrektor ds. Operacyjnych w Captor Therapeutics. Jestem doktorem biochemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentką studiów Executive MBA WSB we Wrocławiu. Mając 15-letnie doświadczenie w dziedzinie badań i rozwoju, jestem odpowiedzialna za codzienne zadania operacyjne. Nadzoruję wdrażanie optymalnych procesów, standardów i rozwiązań, aby wesprzeć płynne funkcjonowanie firmy. W tej roli mam możliwość nieustannego rozwoju, a rozwiązywanie codziennych wyzwań daje mi dużo satysfakcji. Jeśli chodzi o hobby, jestem miłośniczką książek i uwielbiam podróżowanie.

Andrew Saunders
Andrew Saunders CMO
Bio
Andrew Saunders
Andrew Saunders CMO

Chief Medical officer (CMO) w Captor Therapeutics, odpowiedzialny za wszystkie aspekty rozwoju klinicznego. Wykształcenie lekarskie uzyskał w Trinity College w Dublinie w 1989 roku i od ponad 30 lat zajmuje się hematoonkologią, zarówno w praktyce klinicznej, jak i w przemyśle farmaceutycznym. Obejmował stanowiska CMO w onkologicznych firmach biotechnologicznych, w tym RedX pharma (Wielka Brytania) i Lytix Biopharma Inc (Norwegia) oraz role związane z rozwojem leków onkologicznych w Roche i Eli Lilly. Dr Saunders działał jako konsultant ds. onkologii dla wielu firm farmaceutycznych/biotechnologicznych. Posiada dyplom z medycyny farmaceutycznej oraz jest członkiem Royal College of Physicians w Wielkiej Brytanii.

Paweł Dobrzański
Paweł Dobrzański Vice President of Biology
Bio
Paweł Dobrzański
Paweł Dobrzański Vice President of Biology

Jestem w Dyrektorem Biologii w Captor Therapeutics i w tej roli nadzoruję i koordynuję przedkliniczny rozwój związków, w tym badania translacyjne. Uzyskałem tytuł doktora na Uniwersytecie w Kolonii, Niemcy, w dziedzinie biologii molekularnej i komórkowej. W trakcie mojej ponad 30 letniej kariery zajmowałem szereg kierowniczych stanowisk i zarządzałem projektami, grupami badawczymi i oddziałami naukowymi zarówno w dużych firmach farmaceutycznych jak i w kompaniach biotechnologicznych głównie zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych. Badania kierowane przeze mnie doprowadziły do identyfikacji szeregu związków, które weszły do rozwoju klinicznego, zarówno w zakresie onkologii jak i chorób immunologicznych. 
Pasjonuję się narciarstwem i rowerami górskimi.

Michał Biśta
Michał Biśta Vice President of Structure, Fragments and Biophysics
Bio
Michał Biśta
Michał Biśta Vice President of Structure, Fragments and Biophysics

W Captor Therapeutics kieruję działem Struktur, Fragmentów i Biofizyki. Wcześniej pracowałem m.in. w AstraZeneca (Cambridge, UK), gdzie przyczyniłem się do odkrycia kilku kadydatów na leki we wskazaniach onkologicznych. Mam doktorat z Uniwersytetu Technicznego w Monachium. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze oraz słuchać jazzu.

Robert Dyjas
Robert Dyjas Head of Medical Affairs and Clinical Development
Bio
Robert Dyjas
Robert Dyjas Head of Medical Affairs and Clinical Development

Jestem z wykształcenia lekarzem medycyny ze specjalizacją i doktoratem z zakresu chorób wewnętrznych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w rozwoju klinicznym innowacyjnych leków, zarówno w globalnych firmach farmaceutycznych, globalnym CRO i firmie biotechnologicznej. W Captor Therapeutics odpowiedzialny za procesy rozwoju klinicznego kandydatów na leki. W wolnym czasie pasjonat podróży oraz sportów wodnych.

Donald Coppen
Donald Coppen Director of Business Development
Bio
Donald Coppen
Donald Coppen Director of Business Development

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Captor Therapeutics z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju biznesu i zarządzania umowami partnerskimi. Pracował w licznych europejskich spółkach z branży biotechnologicznej i biomedycznej, specjalizujących się we wczesnych etapach rozwoju dla chorób rzadkich i onkologii. Z wykształcenia biolog, ze stopniem doktora na Uniwersytecie w Southampton i MBA w School of Management w Cranfield.

Tomas Drmota
Tomas Drmota Vice President of Early Discovery
Bio
Tomas Drmota
Tomas Drmota Vice President of Early Discovery

VP Early Discovery, pełni nadzór nad interdyscyplinarnymi zadaniami w projektach związanymi z wczesnym rozwojem leków. Posiada stopień doktora, zdobyty na Charles University, ukończyłem również staż podoktorancki z farmakologii molekularnej na Uniwersytecie w Glasgow.  Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w branży, przeszedł całą drogę od wczesnego odkrywania leków do rozwoju klinicznego, kierując zespołami w takich firmach jak AstraZeneca R&D i SOTIO Biotech. W wolnym czasie lubi spacerować na łonie natury i czytać książki.

Marta Tomaszewska
Marta Tomaszewska Vice President of People and Culture
Bio
Marta Tomaszewska
Marta Tomaszewska Vice President of People and Culture

Marta Tomaszewska pełni w Spółce rolę VP of People and Culture. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu SWPS. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze HR w firmach polskich i zagranicznych. Wdraża narzędzia HR-owe oraz projekty rozwojowe obejmujące m.in. rekrutację, onboarding,  zarządzanie talentami, rozwój kompetencji oraz budowanie zaangażowania pracowników. Wspiera Zarząd i Managerów w podejmowaniu decyzji biznesowych. Lubi pracę z ludźmi i dla ludzi. Ceni aktywny wypoczynek, podróże, czas spędzony z bliskimi, a także chwile na macie z jogą.