Captor Therapeutics ®

O nas

osoby w laboratorium

Kim jesteśmy

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna wykorzystująca technologię celowanej degradacji białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD) do odkrywania i rozwoju przełomowych terapii chorób o niezaspokojonych potrzebach medycznych.

TPD rewolucjonizuje proces rozwoju leków, uderzając w cele molekularne pozostające poza zasięgiem dostępnych opcji terapeutycznych (tzw. undruggable targets) zapewniając nowe możliwości terapeutyczne dla chorób, dla których obecnie nie ma możliwości leczenia. Captor, z siedzibą w Bazylei, w Szwajcarii i we Wrocławiu, w Polsce, opracowuje leki na ciężkie schorzenia, takie jak choroby nowotworowe i schorzenia o podłożu autoimmunologiczym.

Więcej o TPD
+76 MLN € na projekty badawczo-rozwojowe
+50% Kadra naukowa ze stopniem doktora
+1 100 m² przestrzeni laboratoryjnej
  • undruggable proteome
  • targeted protein degradation
  • autoimmune diseases
  • high unmet medical needs
  • cancer
osoby w laboratorium

Nasze
podejście

Platforma Captor Therapeutics Optigrade™ to potężne narzędzie do odkrywania leków

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i interdyscyplinarną wiedzę specjalistyczną w celu szybkiej identyfikacji i rozwoju nowych leków w kluczowych obszarach terapeutycznych. Nasza platforma integruje wysokie kompetencje w zakresie inżynierii białek, biologii strukturalnej i modelowania molekularnego, umożliwiając, bazując na strukturze białka, optymalizację naszych serii związków wiodących.

Optymalnie wybrana para: cel molekularny i ligaza ubikwitynowa pozwala na szybką identyfikację wysokiej jakości cząsteczki wiodącej. Nieustannie zwiększamy nasze możliwości walidacji celów molekularnych i badań przesiewowych leków poprzez precyzyjną edycję genomu przy użyciu techniki CRISPR/Cas9. Nasze doświadczenie w dziedzinie proteomiki i biologii strukturalnej, w połączeniu z najnowszymi technologiami i interdyscyplinarnym podejściem,   stawia nas na mocnej pozycji w sferze opracowywania wysoce obiecujących terapii w obszarze  chorób o niezaspokojonych potrzebach medycznych.  

Platforma Optigrade™ umożliwia skrócenie procesu odkrywania leków i szybsze dostarczenie kandydatów klinicznych, mających istotny wpływ na życie pacjentów. Nasze połączone kompetencje z różnych obszarów procesu odkrywania leków pozwalają nam na wykorzystywanie najnowszych osiągnięć naukowych, wybór najbardziej obiecujących celów terapeutycznych i opracowywanie cząsteczek degraderów o najlepszych właściwościach farmakologicznych.

Chcemy dostarczać lepsze rozwiązania nauce

Więcej o Optigrade™

Poznaj nas

Captor Therapeutics to polsko-szwajcarska firma.

Spółka Captor GmbH działa w Bazylei, farmaceutycznym centrum Szwajcarii, zapewniającym doskonałe możliwości rozwoju biznesowego. Z kolei we Wrocławiu, w Polsce znajdują się  nasze nowoczesne i doskonale wyposażone laboratoria. Nasze połączone kompetencje i wiedza specjalistyczna w obszarze nauk biologicznych i chemicznych  umożliwiają  nam przeprowadzenie wszystkich etapów wczesnego opracowywania leków.

Nasz zespół:

Zarząd:

Tom Shepherd
Tom Shepherd Prezes Zarządu
Bio
Tom Shepherd
Tom Shepherd Prezes Zarządu
Data powołania:
Data upływu kadencji:

Prezes Zarządu w Captor Therapeutics. Posiada 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu wyższego szczebla w branży biotechnologicznej w Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Szwajcarii, Australii i Polsce, prowadząc 12 dużych umów licencyjnych, 6 rund inwestorów prywatnych i 3 IPO. Uzyskałem tytuł doktora biochemii na Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow oraz dyplom CEP w London Business School. Jestem zapalonym muzykiem amatorem i lubię piesze wędrówki, żeglarstwo, jazdę na nartach i fotografię.

Michał Walczak
Michał Walczak Członek Zarządu, Dyrektor Naukowy
Bio
Michał Walczak
Michał Walczak Członek Zarządu, Dyrektor Naukowy
Data powołania:
Data upływu kadencji:

Michał Walczak pełni w Spółce rolę dyrektora naukowego (ang. Chief Scientific Officer, CSO), odpowiedzialnego za realizację badań naukowych i strategii. Z wykształcenia jest biofizykiem i biologiem strukturalnym z doktoratem uzyskanym na Szwajcarskiej Politechnice Federalnej w Zurychu (ETH Zurich) Jest również absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, a pracę magisterską realizował na University of Virginia w Charlottesville.Staż podoktorski odbył Instytucie Badań Biomedycznych im. Friedricha Mieschera w Bazylei (FMI Basel), który jest częścią Novartis Institutes for Biomedical Research. Funkcje pełnione przez członka zarządu w innych spółkach: Nie dotyczy.

Sylvain Cottens
Sylvain Cottens SVP Chemistry
Bio
Sylvain Cottens
Sylvain Cottens SVP Chemistry

Jestem współzałożycielem oraz pełnię funkcję SVP Chemistry w Captor Therapeutics i odpowiadam za  realizację działań chemicznych oraz strategii.

Wcześniej pełniłem funkcję Global Head w Center for Proteomic Chemistry w Novartis Institutes for Biomedical Research, gdzie pełniłem kluczowe role w wielu pomyślnie zakończonych programach badawczo - rozwojowych, np. AfinitorTM i in-licensing GilenyaTM.

Studiowałem i uzyskałem tytuł doktora chemii organicznej na EPFL w Lozannie.

W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i podróżować.

Kadra Zarządzająca:

Robert Dyjas
Robert Dyjas Head of Medical Affairs and Clinical Development
Bio
Robert Dyjas
Robert Dyjas Head of Medical Affairs and Clinical Development

Jestem z wykształcenia lekarzem medycyny ze specjalizacją i doktoratem z zakresu chorób wewnętrznych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w rozwoju klinicznym innowacyjnych leków, zarówno w globalnych firmach farmaceutycznych, globalnym CRO i firmie biotechnologicznej. W Captor Therapeutics odpowiedzialny za procesy rozwoju klinicznego kandydatów na leki. W wolnym czasie pasjonat podróży oraz sportów wodnych.

Paweł Dobrzański
Paweł Dobrzański Head of Biology
Bio
Paweł Dobrzański
Paweł Dobrzański Head of Biology

Jestem w Dyrektorem Biologii w Captor Therapeutics i w tej roli nadzoruję i koordynuję przedkliniczny rozwój związków, w tym badania translacyjne. Uzyskałem tytuł doktora na Uniwersytecie w Kolonii, Niemcy, w dziedzinie biologii molekularnej i komórkowej. W trakcie mojej ponad 30 letniej kariery zajmowałem szereg kierowniczych stanowisk i zarządzałem projektami, grupami badawczymi i oddziałami naukowymi zarówno w dużych firmach farmaceutycznych jak i w kompaniach biotechnologicznych głównie zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych. Badania kierowane przeze mnie doprowadziły do identyfikacji szeregu związków, które weszły do rozwoju klinicznego, zarówno w zakresie onkologii jak i chorób immunologicznych. 
Pasjonuję się narciarstwem i rowerami górskimi.

Michał Biśta
Michał Biśta Head of Structure, Fragments and Biophysics
Bio
Michał Biśta
Michał Biśta Head of Structure, Fragments and Biophysics

W Captor Therapeutics kieruję działem Struktur, Fragmentów i Biofizyki. Wcześniej pracowałem m.in. w AstraZeneca (Cambridge, UK), gdzie przyczyniłem się do odkrycia kilku kadydatów na leki we wskazaniach onkologicznych. Mam doktorat z Uniwersytetu Technicznego w Monachium. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze oraz słuchać jazzu.

Anna Pawluk
Anna Pawluk Head of Operations
Bio
Anna Pawluk
Anna Pawluk Head of Operations

Dyrektor ds. Operacyjnych w Captor Therapeutics. Jestem doktorem biochemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentką studiów Executive MBA WSB we Wrocławiu. Mając 15-letnie doświadczenie w dziedzinie badań i rozwoju, jestem odpowiedzialna za codzienne zadania operacyjne. Nadzoruję wdrażanie optymalnych procesów, standardów i rozwiązań, aby wesprzeć płynne funkcjonowanie firmy. W tej roli mam możliwość nieustannego rozwoju, a rozwiązywanie codziennych wyzwań daje mi dużo satysfakcji. Jeśli chodzi o hobby, jestem miłośniczką książek i uwielbiam podróżowanie.