• Home
  • Aktualności
  • Rezygnacja CFO oraz plan sukcesji wspierający dalszy rozwój Spółki

Captor Therapeutics ®

Aktualności

Rezygnacja CFO oraz plan sukcesji wspierający dalszy rozwój Spółki

22.06.2021

Wrocław, 22 czerwca 2021 r.  - Captor Therapeutics S.A. (GPW: CTX) poinformował 21 czerwca o rezygnacji Aleksandry Skibińskiej z funkcji Członka Zarządu oraz Dyrektora Finansowego Spółki. Aleksandra Skibińska w uzgodnieniu ze Spółką będzie uczestniczyć w procesie przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi finansowemu, zapewniając jego sprawne przeprowadzenie.

„W imieniu Captor Therapeutics pragnę podziękować Aleksandrze za wspaniałą współpracę, rzetelność i osobiste zaangażowanie w rozwój firmy w ciągu ostatnich 4 lat oraz duży wkład w sukces naszego ostatniego IPO. Odejście Aleksandry następuje w przyjacielskiej atmosferze, w momencie, gdy firma wchodzi w kolejną fazę rozwoju” powiedział dr Tom Shepherd, Prezes Zarządu i CEO Captor Therapeutics S.A.

Proces powołania nowego dyrektora finansowego dobiega końca i intencją spółki jest sfinalizowanie tego procesu w krótkim czasie. Spółka będzie na bieżąco informować o wyniku tego procesu zgodnie z obowiązującymi spółki publiczne przepisami.

 

Informacje o firmie Captor Therapeutics

Captor Therapeutics S.A. to szybko rozwijająca się europejska spółka biofarmaceutyczna prowadząca główną działalność we Wrocławiu. Spółka działa w nowoczesnych laboratoriach we Wrocławskim Parku Technologicznym. Captor jest również obecna w Szwajcarskim Parku Innowacji w Allschwil pod Bazyleą, dzięki swojej spółce zależnej Captor Therapeutics GmbH.

Captor Therapeutics koncentruje się na odkrywaniu i rozwoju przełomowych kandydatów na leki na choroby o wysokim stopniu niezaspokojonych potrzeb medycznych z wykorzystaniem celowanej degradacji białek, TPD (ang. Targeted Protein Degradation). TPD to rewolucyjne podejście do poszukiwania nowych leków, które można wykorzystać w procesach odkrywania całkowicie nowych celów molekularnych, w przypadku których klasyczne leki nie są skuteczne, a także w udoskonaleniu możliwości leczenia chorób, w przypadku których istniejące leki nie zapewniają optymalnego leczenia. Captor prowadzi między innymi pięć projektów badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie kandydatów na leki, które stosowane będą w terapii niedostatecznie leczonych ciężkich schorzeń, w tym nowotworów złośliwych i chorób autoimmunologicznych.

W ostatnim okresie Captor nawiązał nową współpracę dotycząca badań i rozwoju z japońską spółką Sosei Heptares, łącząc własną platformę TPD ze specjalistyczną wiedzą i technologią Sosei Heptares w zakresie konkretnej rodziny receptorów leków, określanych jako GPCR.

Technologia TPD stanowi przełomową transformację ze względu na swój potencjał w zakresie celowania w dowolne białko, także w białka uznawane za niemożliwe do celowania terapeutycznego (ang. Undruggable Proteome). Captor Therapeutics jest europejskim liderem technologii TPD.

Captor Therapeutics prowadzi obecnie pięć projektów badawczo-rozwojowych na etapie przedklinicznym (w tym cztery znajdują się już w fazie optymalizacji związku wiodącego).

Spółka przeprowadziła z sukcesem publiczną ofertę akcji w kwietniu 2021 roku i jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji o Captor Therapeutics można znaleźć na stronie: http://www.captortherapeutics.pl

LinkedIn: @CaptorTherapeutics

Twitter: @CaptorTherapeu1

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Kontakt dla mediów:

Michał Wierzchowski, cc group

tel. +48 531 613 067, e-mail: michaxncs2jl.wierzchowski@ccgroup.pl

 

 

 

Share: