• Home
  • Aktualności
  • Captor Therapeutics wzmacnia swój zespół naukowy i przygotowuje się do rozpoczęcia badań klinicznych w 2023 roku, powołując Dr. n.med. Roberta Dyjasa na stanowisko Dyrektora ds. Medycznych i Rozwoju Klinicznego

Captor Therapeutics ®

Aktualności

Captor Therapeutics wzmacnia swój zespół naukowy i przygotowuje się do rozpoczęcia badań klinicznych w 2023 roku, powołując Dr. n.med. Roberta Dyjasa na stanowisko Dyrektora ds. Medycznych i Rozwoju Klinicznego

02.02.2022

Wrocław, Polska, 2 luty 2022 r.Captor Therapeutics S.A. (WSE: CTX), firma biofarmaceutyczna, koncentrująca się na wykorzystywaniu technologii ukierunkowanej degradacji białek (TPD) do odkrywania i opracowywania przełomowych leków stosowanych w chorobach nowotworowych i autoimmunologicznych informuje, że do zespołu naukowego dołączył dr Robert Dyjas obejmując stanowisko Dyrektora ds. Medycznych i Rozwoju Klinicznego, co stanowi znaczące wzmocnienie oraz przyśpieszy przygotowania do rozpoczęcia badań klinicznych w 2023 roku.

Dr Dyjas posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze chorób nowotworowych i autoimmunologicznych, zdobyte w  globalnych firmach farmaceutycznych, m.in. na stanowisku kierownika badań klinicznych w Janssen-Cilag (część Johnson & Johnson) czy SGS Life Science Services, wiodącej organizacji Contract Research Organization, gdzie przez przeszło 15 lat specjalizował się w rozwoju klinicznym w różnych wskazaniach, w tym onkologicznych i wirusologicznych. Zanim dr Dyjas dołączył do Captora był Dyrektorem ds. badań klinicznych w OncoArendi Therapeutics.

Jako Dyrektor ds. Medycznych i Rozwoju Klinicznego, dr Dyjas będzie odpowiedzialny za przygotowanie, realizację i nadzór merytoryczny nad badaniami klinicznymi kandydatów na leki, nad którymi pracuje Spółka. Powiększenie się zespołu naukowego Captora o kolejnego eksperta z tak bogatym doświadczeniem w zakresie rozwoju leków jest jego istotnym wzmocnieniem, zwłaszcza w obliczu poczynionych przez Captora w ostatnim czasie znaczących postępów w rozwoju swoich flagowych projektów: CT-01 i CT-03.

"Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa, że Robert Dyjas dołącza do zespołu Captora w roli Dyrektora ds. medycznych i rozwoju klinicznego. Jego doświadczenie w projektowaniu i nadzorowaniu szczególnie fazy badań "po raz pierwszy u ludzi” jest dla nas nieocenioną wartością, szczególnie w sytuacji, w której szybko zbliżamy się do badań u  pacjentów z dwoma naszymi programami." - skomentował Michał Walczak, Członek Zarządu i Dyrektor Naukowy Captor Therapeutics.

"Nie mam wątpliwości, że technologia TPD opracowana przez Captor Therapeutics, europejskiego lidera w tym sektorze, może przyczynić się do tego, co ja i wielu w świecie farmaceutycznym uważa za kolejną rewolucję terapeutyczną. Wierzę w rozwój firmy i potencjał projektów znajdujących się w jej portfolio, dlatego bardzo się cieszę, że będę miał zaszczyt kierować Działem Rozwoju Klinicznego i spodziewam się, że wyniki badań klinicznych potwierdzą, jak duży potencjał drzemie w technologii TPD i tym samym w dostarczeniu kandydatów na leki w obszarach, w których potrzeby pacjentów pozostają niezaspokojone" - podkreślił dr Robert Dyjas.

Dr Dyjas posiada szerokie doświadczenie w procesie, projektowania, wdrażania oraz nadzoru nad realizacją badań klinicznych w szczególności wczesnych faz innowacyjnych kandydatów na leki m.in. w terapiach z zakresu chorób zakaźnych, endokrynologii, onkologii i chorób z autoagresji. Posiada ugruntowaną wiedzę na temat przygotowywania i  realizacji wczesnych procesów rozwoju klinicznego kandydatów na leki, w tym doświadczenie w procedurach regulatorowych, nadzoru nad bezpieczeństwem badanych preparatów na leki, opracowywaniu raportów i interpretacji wyników badań.

Doświadczenie zdobywał w działach badań klinicznych i spraw medycznych globalnych firm farmaceutycznych, między innymi w Boehringer Mannheim / Roche  oraz Janssen Research, gdzie pełnił funkcje kierownika zespołu ds. medycznych. Przez 15 lat pracował w globalnym CRO SGS Life Science Services Belgium NV, organizacji wyspecjalizowanej w realizacji badań klinicznych wczesnych faz, gdzie w ostatnim etapie pracy tworzył z sukcesem europejską sieć satelitarnych ośrodków badań klinicznych wczesnych faz. W latach 2018-2021 dr Dyjas pracował w firmie OncoArendi Therapeutics, gdzie pełnił funkcje dyrektora działu badań klinicznych i był odpowiedzialny za nadzór nad rozwojem klinicznym molekuł OATD-01 (partnerstwo z Galapagos pod nazwą GLPG4716 ) i OATD-02.

O firmie Captor Therapeutics

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna, która koncentruje się na wykorzystaniu technologii ukierunkowanej degradacji białek (TPD) do odkrywania i opracowywania przełomowych leków w chorobach o wysokim stopniu niezaspokojenia potrzeb medycznych. TPD to rewolucyjne podejście do opracowywania nowych leków, które mogą być ukierunkowane na nowe cele molekularne, uznane za "nieuleczalne" przy zastosowaniu klasycznych metod opracowywania leków, a także zapewniać dodatkowe możliwości leczenia chorób, w przypadku których istniejące leki nie zapewniają optymalnych korzyści medycznych. Captor opracowuje obecnie terapeutyki dla niedoleczonych ciężkich schorzeń, w tym nowotworów złośliwych i chorób autoimmunologicznych.

Więcej informacji na temat Captor Therapeutics można znaleźć na stronie:  http://www.captortherapeutics.com

LinkedIn: @CaptorTherapeutics

Twitter: @CaptorTherapeu1

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:    

Polish Media and Investor relations:

Point of View

Bartosz Sawulski

+48 694 400 787

ca.r6dai4ptortherapeutics@pov.pl

International Investor Relations:

LifeSci Advisors

Guillaume van Renterghem

+41 (0)76 735 01 31

gnz871ypvanrenterghem@lifesciadvisors.com

 

Share: