• Home
  • Aktualności
  • Captor Therapeutics otwiera nowoczesne Laboratorium Proteomiki

Captor Therapeutics ®

Aktualności

Captor Therapeutics otwiera nowoczesne Laboratorium Proteomiki

22.02.2022

Wrocław, Polska, 22 Luty 2022 - Captor Therapeutics S.A. (GPW:CTX), firma biofarmaceutyczna zajmująca się rozwojem leków opartych o celowaną degradację białek (ang. Targeted Protein Degradadion, TPD) w terapii nowotworów i chorób autoimmunologicznych, informuje o otwarciu nowego laboratorium proteomiki we Wrocławiu, któremu towarzyszy zatrudnienie doświadczonego w tej dziedzinie eksperta oraz instalacja nowoczesnego, wysokiej klasy sprzętu służącego do analiz opartych o spektrometrię mas. Koszt inwestycji to przeszło 4 mln PLN.

"Możemy teraz wspierać nasze projekty prowadząc pełne analizy proteomiczne, szczególnie przydatne w obszarze celowanej degradacji białek,” skomentował dr Paweł Pasikowski, Ekspert Naukowy Captor Therapeutics. "Dążymy do opracowania metod ilościowego oznaczania białek stanowiących cele molekularne, jak również do identyfikacji efektów „off-target”. Najbardziej odpowiednim i nowoczesnym narzędziem do tego celu jest spektrometria mas połączona z zaawansowanymi  technikami rozdziału. Uważam, że stworzenie w Captor laboratorium proteomicznego opartego o  spektrometrię mas, poszerzy nasze zdolności analityczne i będzie użyteczne zarówno dla trwających jak i przyszłych projektów."

Więcej informacji o Laboratorium Proteomiki i nowym spektrometrze można znaleźć w krótkim filmie dostępnym pod tym adresem.

 

O Captor Therapeutics

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna, która koncentruje się na wykorzystaniu technologii ukierunkowanej degradacji białek (TPD) do odkrywania i opracowywania przełomowych leków w chorobach o wysokim stopniu niezaspokojenia potrzeb medycznych. TPD to rewolucyjne podejście do opracowywania nowych leków, które mogą być ukierunkowane na nowe cele molekularne, uznane za "nieuleczalne" przy zastosowaniu klasycznych metod opracowywania leków, a także zapewniać dodatkowe możliwości leczenia chorób, w przypadku których istniejące leki nie zapewniają optymalnych korzyści medycznych. Captor opracowuje obecnie terapeutyki dla niedoleczonych ciężkich schorzeń, w tym nowotworów złośliwych i chorób autoimmunologicznych.

Więcej informacji na temat Captor Therapeutics można znaleźć na stronie: http://www.captortherapeutics.com

LinkedIn: @CaptorTherapeutics

Twitter: @CaptorTherapeu1

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:   

Media oraz Relacje Inwestorskie w Polsce:

Point of View

Jakub Radzewicz

+48 601 155 582

j.ru982stradzewicz@pov.pl

 

Międzynarodowe Relacje Inwestorskie

LifeSci Advisors

Guillaume van Renterghem

+41 (0)76 735 01 31

gvn5c4q3danrenterghem@lifesciadvisors.com

 

Share: