• Home
  • Aktualności
  • Captor Therapeutics najbardziej innowacyjną spółką w konkursie Giełdowa Spółka Roku

Captor Therapeutics ®

Aktualności

Captor Therapeutics najbardziej innowacyjną spółką w konkursie Giełdowa Spółka Roku

23.03.2022

Wrocław, Polska, 23 marca 2022 - Captor Therapeutics S.A. (GPW: CTX), firma biofarmaceutyczna zajmująca się rozwojem leków opartych o celowaną degradację białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD) w terapii nowotworów i chorób autoimmunologicznych, została nagrodzona tytułem Giełdowej Spółki Roku.

Wrocławska spółka biotechnologiczna zajęła I miejsce w kategorii „Innowacyjność produktów i usług” w 23 edycji rankingu organizowanego przez dziennik Puls Biznesu. Wyniki konkursu potwierdzają dotychczasowe osiągnięcia Spółki i plasują ją w gronie czołowych podmiotów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To szczególnie cenne wyróżnienie, ponieważ Captor jest giełdowym debiutantem – Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2021 r.

- Nagroda przyznana w konkursie Giełdowa Spółka Roku przez kluczowe postaci polskiego rynku kapitałowego to dla nas ogromne wyróżnienie oraz ważny sygnał, że rynek kapitałowy rozumie i docenia rozwój projektów prowadzonych przez Captor Therapeutics. To także potwierdzenie tego, że nasza technologia jest innowacyjna i może przynieść przełom w rozwoju leków wobec tych celów molekularnych, które są uznawane za do tej pory nieosiągalne. Dziękujemy kapitule za wybór naszej Spółki, a wszystkim inwestorom za dotychczasowe zaufanie – to także duża motywacja dla całego zespołu Captora i istotne potwierdzenie silnych podstaw do dalszego rozwoju naszych projektówkomentuje Thomas Shepherd, Prezes Zarządu Captor Therapeutics.

W ostatnim czasie spółka Captor Therapeutics regularnie informowała o pozytywnych wynikach prowadzonych prac badawczo-rozwojowych. To m.in. informacja o skutecznej degradacji białka MCL- 1 przez opracowywany kandydat na lek w ramach projektu CT-03 oraz obiecujące wyniki przedklinicznych badań in-vivo proof-of-concept, które wykazują bardzo znaczącą aktywność przeciwnowotworową dwóch związków wiodących rozwijanych w  ramach projektu CT-01. Captor Therapeutics otworzył także nowoczesne Laboratorium Proteomiki, które pozwoli na prowadzenie zaawansowanych analiz opartych o spektrometrię mas.

Ranking Giełdowa Spółka Roku to jeden z najstarszych i najbardziej docenianych plebiscytów na polskim rynku kapitałowym. Co roku wyboru najlepszej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych dokonuje 100 profesjonalistów – analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i  zarządzających, reprezentujących domy maklerskie i inwestorów instytucjonalnych. Eksperci oceniają spółki w pięciu kategoriach: kompetencje zarządu, sukces, innowacyjność produktów i usług, relacje z  inwestorami i perspektywy rozwoju.

O Captor Therapeutics

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna, która koncentruje się na wykorzystaniu technologii ukierunkowanej degradacji białek (TPD) do odkrywania i opracowywania przełomowych leków w  chorobach o wysokim stopniu niezaspokojenia potrzeb medycznych. TPD to rewolucyjne podejście do opracowywania nowych leków, które mogą być ukierunkowane na nowe cele molekularne, uznane za "nieuleczalne" przy zastosowaniu klasycznych metod opracowywania leków, a także zapewniać dodatkowe możliwości leczenia chorób, w przypadku których istniejące leki nie zapewniają optymalnych korzyści medycznych. Captor opracowuje obecnie terapeutyki dla niedoleczonych ciężkich schorzeń, w tym nowotworów złośliwych i chorób autoimmunologicznych.

 

Więcej informacji na temat Captor Therapeutics można znaleźć na stronie: http://www.captortherapeutics.com

LinkedIn: @CaptorTherapeutics

Twitter: @CaptorTherapeu1

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:    

Polish Media and Investor relations:

Point of View

Bartosz Sawulski

+48 694 400 787

captortherapeutlq8tbv2ics@pov.pl

International Investor Relations:

LifeSci Advisors

Guillaume van Renterghem

+41 (0)76 735 01 31

gvanrentergh2mjh7em@lifesciadvisors.com

 

 

Treść komunikatu do ściągnięcia

Share: