• Home
  • Aktualności
  • Captor Therapeutics pozyska 40 mln zł z emisji akcji na realizację celów strategicznych

Captor Therapeutics ®

Aktualności

Captor Therapeutics pozyska 40 mln zł z emisji akcji na realizację celów strategicznych

23.09.2023

Captor Therapeutics, firma biofarmaceutyczna zajmująca się rozwojem leków opartych na celowanej degradacji białek (Targeted Protein Degradation, TPD), pozyska 40 mln zł w ramach oferty publicznej zrealizowanej w trybie subskrypcji prywatnej przeprowadzonej w dniach 21-22 września. Do inwestorów trafią wszystkie oferowane akcje serii P w liczbie 400 000, obejmowane po cenie 100 zł. Przydział i cena emisyjna zostały ustalone w ramach budowy księgi popytu, prowadzonej przez PKO BP Biuro Maklerskie, Trigon DM i Trigon Investment Banking. Pozyskany przez spółkę kapitał przeznaczony zostanie na realizację celów strategii na lata 2023-25.


- Bardzo nas cieszy znaczące zainteresowanie ofertą. Zgłoszony przez inwestorów popyt istotnie przewyższył liczbę oferowanych akcji, co jest dla nas pozytywnym sygnałem. Wspólnie z naszymi akcjonariuszami przybliżamy się do realizacji kolejnych kamieni milowych. Transakcja odbyła się w wymagającym otoczeniu, co dodatkowo wzmacnia nasz sukces. Pozyskany kapitał przeznaczymy na realizację celów strategii obejmującej lata 2023-25. W pierwszej kolejności koncentrujemy się na rozpoczęciu badań klinicznych dla najbardziej zaawansowanego projektu, jakim jest CT-01. Aktualnie finalizujemy kolejne, kluczowe kroki w ramach projektu –wybór partnera Clinical Research Organization (CRO) oraz złożenie wniosku o zgodę na przeprowadzenie badania klinicznego, co nastąpi w tym roku. Dzięki zebranym środkom możemy w pełni skoncentrować się na wejściu do kliniki. Wejście w fazę kliniczną otworzy przed nami zupełnie nowe możliwości komentuje dr Tom Shepherd, prezes zarządu Captor Therapeutics.

- Od strony finansowej jest to doskonała wiadomość. Dzięki zebranym środkom stabilizujemy naszą pozycję gotówkową w średnim terminie w związku z przewidywanymi zwiększonymi wydatkami na badania kliniczne. Pokazuje to również, że prowadząc odpowiednią politykę komunikacyjną i informacyjną można zyskać zaufanie inwestorów i zrozumienie przez nich celów strategicznych spółki – podsumowuje Radosław Krawczyk, członek zarządu ds. finansowych Captor Therapeutics.

 

O firmie Captor Therapeutics:

Captor Therapeutics to firma biofarmaceutyczna, specjalizująca się w opracowywaniu przełomowych leków opartych na technologii Targeted Protein Degradation (TPD) do leczenia chorób o wysokich niezaspokojonych potrzebach medycznych. TPD umożliwia innowacyjne podejście do opracowywania nowych leków, które mogą koncentrować się na nowych celach molekularnych, uważanych za nieuleczalne przy użyciu konwencjonalnych metod opracowywania leków i zapewniać nowe metody leczenia chorób, w których istniejące leki nie zapewniają optymalnych korzyści terapeutycznych. Obecnie, Captor opracowuje leki na nieuleczalne, ciężkie choroby, w tym nowotwory złośliwe i choroby autoimmunologiczne.

 

Więcej informacji na temat Captor Therapeutics można znaleźć:

Na stronie internetowej:  http://www.captortherapeutics.com

LinkedIn: @CaptorTherapeutics

Twitter: @CaptorTherapeu1

Share: